KLIPSCH TEKNOLOJİLERİ
Klipsch Sesinin Arkasındaki Bilim

Birleşik Devletlerin ilk hoparlör firmalarından biri olan Klipsch 1946’dan beri yüksek kaliteli hoparlörler üretiyor. Amerika’nın en ünlü audio öncülerinden Paul W. Klipsch Klipsch & Associates firmasını kurduğunda Hope, Arkansas’daki tenekeden bir klübede çalışmaktaydı.

 

Paul Klipsch firmasının kuruluş ürünü olan Klipschorn’la (bugün hala üretilmektedir) Hi-Fi akımının öncülüğünü yapan her daim bir mükemmeliyetçiydi. Gerçek bir müzik aşığı olan Klipsch’in hedefi canlı orkestra performansının yarattığı heyecanı kendi odasında yaratmaktı.

 

Klipsch bu hedefini Klipschorn’u tamamen korna yüklü bir tasarım kullanarak sağladı. Bu teknoloji endüstrideki güçlü bas sesi, pürüzsüz frekans tepkisi, düşük distorsiyon, geniş dinamik aralığı, ve yüksek duyarlılık standartlarını yarattı. Bundan ötürü, korna yüklü tasarım her zaman Klipsch markasının fazlasıyla verimli, şaşırtıcı derecede keskin sesinin arkasındaki itici güç olmuş ve olacaktır.

Paul Klipsch dört prensibin çok iyi bir sesin temelini oluşturduğuna inanırdı. Her yeni Klipsch hoparlörü bu prensiplerle tasarlanmaya devam edilmektedir:

 

Yüksek Verimlilik: Klipsch, kulaklık ve bas hoparlörleri haricinde, her hoparlöründe “horn-loaded” teknolojisi kullanır, çünkü korna şekli hassas ve dinamik ses dağılımı sağlar.

 

Düşük Distorsiyon: Klipsch korna teknolojisi göze çarpan netlikte ve detaylı en yumuşak sesi ve sertlik ve distorsiyon olmadan en yüksek sesi üretir.

 

Kontrollü Yönlülük: Klipsch korna teknolojisi doğru olarak sesin yöneltilmesine yardımcı olur ve bu şekilde daha gerçeğe yakın ses üretir.

 

Düz Frekans Tepkisi: Çarpıcı derece hatasız olan hoparlörlerimiz artistin amaçladığı şekilde sesi ileterek hiçbir doğal olmayan yüksek, orta ya da alçak frekans ses sunmaz.

Öne Çıkan Klipsch Teknolojileri

Tractrix® Kornaları

Tractrix® kornaları senelerce Klipsch’in çarpıcı hassas akustiğinin itici gücü olmuştur. Kulaklıklar ve bas hoparlörler dışında her Klipsch hoparlör kategorisinde kullanılan bu tescilli teknoloji, keskinlik, belirginlik ve sadeliğin eşsiz bir kombinasyonunu sağlar.

 

XT Tractrix® Korna

XT Tractrix® Kornası, geleneksel bir Tractrix Kornasına göre, daha geniş – 80 x 80 derece – bir dağıtım modeli sağlar. Bu teknoloji ince hoparlörlerimizin yerleşiminde rahatlık sağlarken daha geniş ses alanı yaratmasını sağlar.

MicroTractrix Kornalar

Tractrix® Korna teknolojisinin küçültülmüş versiyonu olan Klipsch MicroTractrix Kornaları firmanın komkapt uyduları, iPod çözümleri ve bilgisayar hoparlörlerinin daha büyük modellerde olduğu gibi dinamik, benzeri olmayan bir ses yayılımı olmasını sağlar.

 

Serametalik Bas Sürücüleri

Reference Serisi hoparlörlerinin önemli bir parçası olan Klipsch Serametalik bas sürücüleri güçlü, bas temeli oluşturan yüksek sertlik-kütle oranı ve harikulade bir yatıştırma sağlar.

Geniş Dağılım Surround Teknolojisi (WDST)

Her Klipsch surround hoparlörünün temeli olan tescilli Geniş Dağılım Surround Teknolojisi (WDST) hoparlör yerleşiminin ideal olmadığı odalarda bile şaşırtıcı ses ayrıntısı sağlar.

 

Oval Kulaklık Uçları

Klipsch’in patentli kulaklık uçları insan kulak kanalına rahatlıkla oturması için anatomik olarak şekillendirilmiştir. Bu yumuşak, oval uçlar üstün ses performansı için kulak yorgunluğunu azaltır ve mükemmel gürültü yalıtımı sağlar.

0

Start typing and press Enter to search